Вибір і обґрунтування структурної схеми системи охорони і протипожежної безпеки

Для вибору структурної схеми системи охорони та протипожежної безпеки необхідно насамперед поставити чітко технічне завдання.

Для пожежної сигналізації в основному застосовуються біметалічні датчики, що спрацьовують при температурі 60...70°С. Як правило, така сигналізація малоефективна: при температурі зверху 70°С в приміщенні рятувати вже нічого, залишається тільки гасити пожежу. Тому дуже важливою є проблема виявлення вогнищ загоряння на ранній стадії. Існуючі ж системи сигналізації на основі газоаналізаторів і приймачів теплового випромінювання дуже дорого коштують.

При розробці пропонованого пристрою ставилася мета створити простий пристрій, що реагує на появу диму в приміщенні, що охороняється. Найкращих результатів досягають з комплектом промислових бар'єрних датчиків інфрачервоного випромінювання. При проведенні дослідів з вказаними пристроями було виявлено, що схема приймача має найбільшу чутливість до зміни оптичного середовища при подачі на випромінювач синусоїдальної напруги частотою близько 8 кГц.

Універсальний пристрій охоронно-пожежної сигналізації реагує на наступні типи нештатних ситуацій на об'єкті, що охороняється:

  • – поява диму або інша зміна оптичного середовища;
  • – перевищення встановленої температури повітря в діапазоні
  • – 20...60°С;
  • – поява відкритого вогню (збільшення освітленості);
  • – поява в зоні захисту рухомих об'єктів;
  • – проникнення в приміщення (у комплекті з датчиками охоронного шлейфу).

Структурна схема пристрою складається (рис.1) з інфрачервоного випромінювача (А1), приймача випромінювання (А2), блоку управління (БУ), термошлейфа (R20…R29) і блоку живлення (БП).

Рис. 1. Структурна схема пристрою охоронної і пожежної сигналізації

На структурній схемі позначено А1 і А2 - випромінювач та приймач інфрачервоного випромінювання, функцією яких являється виявлення димових частинок в контрольованому приміщенні.

БУ - блок управління, за допомогою якого аналізуються сигнали, що поступають з пожежних сповіщувачів та з шлейфу охоронних давачів. Саме блок управління приймає рішення про видачу тривожного сигналу на централізований пульт чи в лінію зв'язку.

R20…R29 - термошлейф, за допомогою якого виявляється підвищення температури в контрольованому приміщенні.

БП - вторинний блок живлення - використовується для живлення всього обладнання стабілізованою напругою +12В.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >