Характеристика і аналіз існуючої системи охорони та протипожежної безпеки

В даний час на підприємстві проводяться заходи щодо поліпшення стану охоронної та пожежної сигналізації. Охороною об'єктів підприємства займаються сторожі, які чергують в неробочий час (вночі, в вихідні та святкові дні), одночасно з виконанням завдань по охороні приміщень підприємства вони ведуть візуальне спостереження за станом приміщень з точки зору пожежної безпеки. Окрім того складські та інші приміщення заводу обладнано протипожежною сигналізацією з тепловими сповіщувачами які реагують на підвищення температури об'єкта та звуковою сигналізацією спрацьовування. Дана система протипожежної безпеки має кілька суттєвих недоліків, а саме:

  • 1. Теплові сповіщувачі реагують на підвищення температури (близько 700С), тобто спрацюють вони тоді, коли процес горіння дасть високу температуру (вогонь розгориться);
  • 2. Відсутність централізованого пульта пожежної сигналізації;
  • 3. Значна кількість пожежних сповіщувачів ускладнює обслуговування системи пожежної сигналізації.

Обґрунтування теми проекту

На основі вивчення та аналізу існуючої системи пожежної сигналізації та способів охорони приміщень та об'єктів заводу є доцільним спроектувати систему охоронної та пожежної сигналізації яка б дала змогу:

  • 1. Забезпечити більш надійне виявлення джерел загоряння (на ранній стадії);
  • 2. Об'єднати можливість використання одного централізованого пульта сигналізації для систем охорони та пожежної безпеки;
  • 3. Використовувати різні типи сповіщувачів для системи пожежної сигналізації в залежності від місця встановлення (категорії приміщення).
  • 4. По можливості спростити обслуговування, ремонт та наладку систем охоронної та пожежної сигналізації.
 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >